runners-635906_960_720

Przełam swój strach przed ćwiczeniami na siłowni

Siłownie na powrót przeżywają istne oblężenie. Nic w tym dziwnego – coraz więcej osób chce zmienić swój tryb życia oraz włączyć do niego codzienną porcję ćwiczeń oraz aktywności fizycznej. Dodatkowo dążenie do idealnej sylwetki oraz wyglądu sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się wpisać do swojego kalendarza kilkakrotną w tygodniu wizytę na siłowni.

Strach przed siłownią i innymi ćwiczącymi

Większość wad ćwiczenia na siłowni, które są wymieniane przez osoby, które nie są zdecydowane czy podjąć się tego rodzaju aktywności fizycznej, to wszystkie te, które są związane z nasza niską samooceną oraz strachem przed oceną naszych ćwiczeń przez osoby inne. Wykonując trening w domu czujemy się całkowicie swobodnie – nie jesteśmy otoczeni innymi ludźmi, nie przejmujemy się ich opinią. Bardzo często dzięki temu dajemy z siebie o wiele więcej – nie przejmujemy się rozmazanym makijażem czy spoconą koszulką.  Warto jednak pamiętać, że każdy na siłowni przyszedł wykonywać swój własny plan treningowy. I każdy z ćwiczących walczy o swoją wymarzoną sylwetkę, realizuje swoje priorytety. Jego celem nie jest ocena innych i krytykowanie postępów czy słabej kondycji współtowarzyszów, a skupienie się na sobie, swoich niedoskonałościach i dążeniu do ideału. Dodatkowo nawet największy bywalec siłowni, też kiedyś stawiał na niej swoje pierwsze kroki i też z pewnością było mu się bardzo trudno przemóc i przyzwyczaić do tego rodzaju ćwiczeń. Warto więc schować swoje kompleksy gdzieś głęboko i rozpocząć swoją walkę, która jest wielkim powodem do dumy i z pewnością zostanie pozytywnie oceniona na siłowni, gdzie każdy zmaga się z podobnymi trudnościami.

Dlaczego warto zdecydować się na ćwiczenia na siłowni?

Ćwiczenia na siłowni dają sporo możliwości, dlatego też warto się na nie zdecydować. Szeroki wybór różnych przyrządów do ćwiczeń, pozwala na dobranie odpowiedniej rodzaju aktywności fizycznych do naszych celów oraz pożądanych efektów. Na początku swojej obecności na siłowni warto poradzić się trenera, innego ćwiczącego bądź pracownika czy odpowiednio korzystamy z przyrządów, (takich jak np. rower stacjonarny) tak aby nasze ćwiczenia były nie tylko bardzo efektywne, ale przede wszystkim bezpieczne dla naszego zdrowia. Zminimalizujemy w ten sposób ryzyko bolesnej kontuzji oraz wykonywania ćwiczeń, które nie są przeznaczone dla nas, ze względów na ograniczenia zdrowotne bądź po prostu zbyt kiepską kondycję. Ćwiczenia na siłowni są bardzo dobre pod kwestią odpowiedniej motywacji. Ćwicząc w warunkach domowych możemy często przekładać trening, kiedy nie mamy na niego ochoty, siły bądź czasu. Wykupując karnet na siłownię czujem się zobowiązani do regularnych odwiedzin w tym miejscu. Dodatkowo inne ćwiczące osoby, które możemy obserwować działają na nas motywująco i zwiększają nasze zaparcie do wykonywania zaplanowanych ćwiczeń.

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>