softball-372979_960_720

Pierwsze kroki, aby zacząć ćwiczenia na siłowni

To już ten moment! Przeczytałaś wszystkie możliwe internetowe fora, zasięgnęłaś rady wysportowanych kolegów z pracy oraz zapłaciłaś profesjonalnemu trenerowi za rozpisanie dla siebie perfekcyjnie dopasowanego treningu siłowego oraz diety. Wykupiłaś również karnet. Co teraz? Czy wiesz jak dobrze przygotować się do pierwszej wizyty na siłowni, aby było ci wygodnie oraz abyś nie zaliczyła żadnej kompromitującej wpadki, która zrazi cię do uczęszczania w miejsca tego typu? Trening przeprowadzony w domu nie jest tak skuteczny, jak ten na siłowni, ponieważ z własnej woli pozbawisz się elementu rywalizacji oraz dobrych rad o które możesz poprosić bardziej doświadczone osoby. 

Czego potrzebujesz, żeby zacząć ćwiczenia na siłowni?

Nie będę zbyt dużo wspominać o dobrym nastawieniu oraz silnej motywacji, ponieważ to oczywista rzecz bez której pewnie nawet nie pomyślałabyś o wizycie na siłowni. Skoro jesteś już zadecydowana to z pewnością musisz zadbać o obuwie. Jest to jeden z najważniejszych elementów stroju, którego będziesz potrzebować. Niestety, zwykłe trampki lub sportowe buty pożyczone od siostry nie wystarczą. Obuwie musi zapewnić ci stuprocentową stabilizację. Istotny jest materiał z którego wykonane są twoje buty, ponieważ kiepskiej jakości guma może spowodować odparzenia, które będziesz leczyła przez kilka tygodni. Pamiętaj również o tym, żeby przepuszczały powietrze. Komfort jest tutaj najważniejszy.

Jeśli chodzi o pozostałe elementy stroju, których potrzebujesz do ćwiczenia na siłowni to wystarczą sportowe, dość dobrze przylegające do ciała ubrania. Legginsy i top będą dobrym rozwiązaniem. Luźne ubrania mogą przeszkadzać ci w treningu. Podobnie jak buty, strój powinien dobrze oddychać i przepuszczać powietrze! Pamiętaj tez o odpowiednim materiale z jakiego wykonane będą twoje legginsy. Ważne jest to, aby nie prześwitywały. Dzięki temu komfortowo będziesz mogła schylać się po sztangi czy też robić przysiady. 

Jeśli zamierzasz ćwiczyć ze sztangami oraz ciężarami z pewnością przydadzą ci się dobrej jakości rękawiczki bez palców. Dzięki nim komfort wzrośnie kilkakrotnie oraz zapobiegniesz nieestetycznym odciskom na swoich dłoniach.

Co oprócz ubrań zabrać ze sobą na siłownię?

Niezbędna będzie duża ilość wody oraz ręcznik. Trenując mocno się pocimy, musimy zadać o dobre nawodnienie organizmu. Ręcznik przyda się przy używaniu maszyn, które znajdują się na siłowni. Aby zadbać o komfort i higienę zamiast siadać bezpośrednio na maszynie, usiądź na ręczniku.

Jeśli po treningu chcesz wziąć prysznic, z pewnością przydadzą się klapki, czysty ręcznik oraz żel pod prysznic. W końcu nie chciałabyś wracać przez miasto spocona jak mysz?

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>